Немовля

Готуємо домівку до приїзду малюка

Перед народженням дитини батьки та родичі піклуються про те, щоб створити для нього найкращі умови. Що ж можна зробити завчасно в домі, щоб малюкові було безпечно та комфортно? Розглянемо найважливіші моменти, які потрібно взяти до уваги.

Створюємо найкращі умови для дитини

В перші місяці життя малюк особливо вразливий. Тому варто завчасно подумати про ключові параметри комфорту:

  • відсутність протягів; 
  • оптимальна температура;
  • достатня вологість та чистота повітря.

Навіть незначний протяг може створити немало проблем. Тому варто перевірити герметичність вікон, виявити найнебезпечніші місця в квартирі, щоб не розміщувати там дитячі меблі.

Температура в приміщенні, де малюк буде проводити більшість часу, не має бути занадто низькою чи, навпаки, високою. Оптимальними вважаються показники від 20 до 24°C. До використання кондиціонерів та обігрівачів варто підходити з обережністю. При застосуванні електричних радіаторів варто пам’ятати, що вони можуть пересушувати повітря. Тому потрібно контролювати показники вологості.Для цієї задачі відмінно підійде сучасна техніка — якісний зволожувач повітря, який можна придбати завчасно. Слідкування за цим параметром неймовірно важливе, адже це допоможе уникнути ряду захворювань дихальної системи та проблем зі шкірою.

Піклуємось про безпеку малюка

Перш за все, потрібно провести генеральне прибирання. Перед появою в квартирі малюка варто попросити родичів чи друзів по допомогу. Якщо є можливість, слід вичистити пил за меблями, на їх поверхні, провести побутову дезінфекцію на кухні, у ванній кімнаті, у вбиральні.

Для прибирання варто використовувати спеціальні засоби, які мають відповідні позначки. Шкіра малюка може бути чутливою до компонентів звичайних миючих. Дитяча ж побутова хімія не містить у своєму складі шкідливих та їдких речовин, а також не спричиняє алергії. 

Згодом, коли дитина підросте, потрібно буде прибрати всі небезпечні речі з зони її доступу, попіклуватись про заглушення розеток. Іноді доводиться повністю змінювати систему зберігання, наприклад, побутової хімії чи аптечних препаратів, канцелярії, інструментів, щоб зробити дім безпечним для малюка.

Готуємо необхідні меблі, речі та аксесуари

У дитини має бути своє ліжечко. Також потрібно підготувати місця для зберігання речей: шафу, комод. Додатково можна придбати столик для сповивання, ванночку для купання. 

При облаштуванні ліжечка варто пам’ятати, що новонародженим дітям не можна спати на подушках. Також не слід купувати масивні бортики, щоб не перешкоджати нормальній циркуляції повітря.

Основні категорії речей які необхідні малюкові та батькам для організації догляду:

  • аксесуари для годування (пляшечки, молоковідсмоктувач);
  • товари для сну (постіль, ковдра);
  • одяг для новонароджених (чоловічки, боді, повзунки та ін.);
  • гігієнічне приладдя (засоби для купання, догляду за шкірою, нігтями, волоссям).

Рекомендується зробити запас підгузків, а також гігієнічних вологих серветок з гіпоалергенним складом. Також знадобляться спеціальні ватні палички, диски. Що стосується аптечки, то її варто збирати з лікарем. Проте в ній обов’язково має бути дитяча клізма, термометр, безпечний антисептик.

Отже, для підготовки квартири чи дому для малюка знадобиться немало часу. Потрібно подбати про параметри мікроклімату в приміщенні, зробити генеральне прибирання, завчасно придбати всі необхідні товари. В такому випадку після виписки з пологового будинку, всю увагу можна приділяти собі та малюкові, а не розв’язувати побутові питання.

Назад до списку

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *