Прогулянки — необхідна активність для малюка, навіть новонародженого. Проте у молодих батьків виникає немало питань щодо того, як правильно їх організувати в холодну пору року. Лікарі акцентують на тому, що знижена температура повітря — це не привід для того, щоб залишитися вдома. Малюки чудово переносять прогулянки в холод та мороз. Головне — правильно підготуватись.
Перша прогулянка в осінньо-зимовий період
Якщо малюк народився восени чи взимку, перша прогулянка в його житті відбудеться в холодний сезон. І в цьому немає нічого страшного, навіть навпаки. В літню спеку є ризик, що дитина перегріється. Тому гуляти доводиться тільки зранку або ввечері, шукаючи затінені локації. Крім того, вважається, що в холодну пору повітря чистіше, бо в ньому міститься менше пилу та бруду.
Основні рекомендації для організації першої прогулянки з малюком в осінньо-зимовий період:
- Враховуйте вологість повітря: вона має бути не вищою, ніж 80%.
- Температура на вулиці не має бути нижчою, ніж -5°C.
- Тривалість першої прогулянки — пів години.
Час кожного наступного виходу варто продовжувати поступово: додавати по 15 хвилин за раз. Експерти рекомендують прогулюватись з малюком хоча б двічі на день.
Прогулянка з візочком в холод: як одягнути малюка, і що взяти з собою
Якщо температура повітря нижча, ніж -10°C, рекомендується утриматись від прогулянки. В такому випадку альтернативою може стати вихід з коляскою на балкон, або ж недовге перебування біля відкритого вікна. Також не варто гуляти при сильному вітрі та коли на дорогах ожеледиця чи кучугури.
Підготовка дитини до виходу на свіже повітря
Сучасний одяг та аксесуари дозволяють забезпечити максимальний комфорт малюкові під час прогулянки. Один з них — так званий конверт або кокон. Він надійно захищає тіло дитини від охолодження, залишаючи обличчя відкритим. Для зимового періоду хорошим варіантом буде модель з синтепоном або на овчині. Можна обрати рішення на застібках, на замку, кнопках.
В холодну пору одягати дитину варто в декілька шарів. Комбінувати речі слід так, щоб їх можна було при необхідності легко зняти. Обов’язковий атрибут прогулянки взимку чи восени — шапочка, яка щільно прилягає до голови та закриває вуха. При цьому обличчя та рот дитини затуляти шарфом не варто. Це може утруднити дихання, спричинити утворення конденсату.
Аксесуари для візка на холодну пору
Для прогулянок в міжсезоння обов’язковий аксесуар — дощовик на коляску. Він захистить дитину та її транспорт від води, а також від вітру. Сучасні моделі можна розкладати дуже зручно та швидко, буквально за пів хвилини. Спеціальні розрізи-віконечка забезпечують нормальну циркуляцію повітря навіть при тривалому використанні.
Якщо в комплекті до візка не йшла термосумка, її можна придбати окремо. Вона ідеально підходить для тривалих прогулянок, зберігаючи температуру напоїв, їжі, дитячої суміші.
Комфорт батьків при прогулянках в осінньо-зимовий період
В холодну пору варто подбати як про комфорт дитини, так і про свій. Для цього існує безліч корисних аксесуарів, які допомагають зробити навіть довготривалі виходи на вулицю більш приємними. Один з них — муфти для рук на овчині. Вони влаштовані за принципом великих рукавиць, однією стороною фіксуються на ручку коляски.
Ще одне практичне рішення — з’ємний підстаканник, який кріпиться до корпусу візка. В ньому зручно розміщувати термочашку з улюбленим гарячим напоєм.
Тож, прогулянки в осінньо-зимовий період потребують деякої підготовки. Сучасний одяг, текстиль та аксесуари сприяють безпечному перебуванню малюка на вулиці та комфорту батьків.