Пологи

Відновлення після пологів: як допомогти своєму тілу

Під час вагітності та пологів тіло жінки значно змінюється. Організм адаптується до нового стану, підлаштовується під те, щоб забезпечити здоровий розвиток малюка. Це неминуче впливає на різні органи та системи тіла.

Тому після пологів потрібен час на відновлення. Паралельно відбувається й освоєння нової ролі, змінюється побут та режим дня. В цей період жінці потрібно якомога більше піклуватись про себе та звертати увагу на власні потреби, стан свого тіла.

Що відбувається з тілом після пологів

Особливості перебігу відновлення організму залежать від того, наскільки легко протікала вагітність, та якими були пологи: природними чи медичними. Також на процес впливає наявність чи відсутність грудного вигодовування.

Після народження малюка потрібно дотримуватись всіх порад, які дає лікар. Як правило, рекомендації спеціаліста направлені на те, щоб відновлення організму відбулось фізіологічно, без затримок та з мінімумом дискомфорту.

Лікарі зазначають, що повернення організму до допологового стану займає від трьох місяців. Проте основні зміни відбуваються протягом 6-8 тижнів після пологів. В цей час протікають наступні процеси:

  • відновлюється тонус тазового дна, загоюються тріщини;
  • підвищується чутливість молочних залоз, змінюється їх форма;
  • серце та органи травної системи повертаються у звичне положення;
  • збільшується обсяг легень.

Після народження малюка вся увага мами направлена на дитину. Проте важливо і не забувати про власні потреби, та користуватись кожним моментом, щоб допомогти собі відновитись. Це позитивно вплине як на фізичний, так і на психоемоційний стан.

Конкретні рекомендації з відновлення організму після пологів

Протягом 8 тижнів після пологів не варто займатись важкою фізичною активністю. Часто жінки хочуть якомога раніше розпочати тренування, проте це не принесе користі. При нормальному самопочутті можна виходити на короткі прогулянки. Після того, як закінчаться післяродові фізіологічні виділення, є сенс запитати у лікаря, які можна виконувати вправи для відновлення тонусу тазового дна.

Для безпеки м’язів не рекомендується підіймати щось важче, ніж вага власної дитини. Беручи малюка на руки, варто тримати його біля грудей. Спина має бути рівною для того, щоб навантаження розподіляється правильно. Також слід чергувати сторони: тримати дитину то правою, то лівою рукою.

В післяпологовий період потрібно пити достатню кількість води. Це позитивно вплине на весь організм. Вживання рідини в достатньому обсязі особливо важливе для налагодження грудного вигодовування та відновлення нормальної роботи сечового міхура. 

Також потрібно забезпечити собі збалансоване харчування, в якому в достатній кількості будуть присутні білки, жири та вуглеводи. Якщо лікар рекомендує спеціальну дієту, обов’язково дотримуйтесь її. Це дозволить уникнути проблем з ГВ, а також допоможе пришвидшити фізіологічне відновлення кишківника.

Щоб не давати тілу зайвого навантаження та зменшити дискомфорт, в пригоді стануть такі поради:

  1. Вставайте з ліжка через сторону, підтягуючи коліна до грудей. Такий спосіб знімає навантаження з м’язів преса та мінімізує больові відчуття.
  2. Використовуйте утягуючу білизну та спеціальний бандаж. Вони допоможуть підтримати правильне положення м’язів.
  3. Годуйте дитину лежачи. Поки малюк їсть, мама також може поповнити запас своїх сил.

Отже, відновлення після пологів триває до 8 тижнів. В цей час варто давати собі відпочити при кожній можливості, виконувати поради лікаря та уникати фізичних навантажень. Не слід забувати й про збалансоване харчування, вживання достатньої кількості води.

Назад до списку

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *