Пологи

Який одяг потрібний мамі у пологовому будинку

Напередодні появи малюка, кожна мама збирає сумки до пологового будинку. І ця підготовка — одна з найбільш хвилюючих та приємних подій. З трепетом і водночас прагматичністю, жінка вибирає одяг для крихти, речі для догляду, годування та багато чого іншого. У цьому процесі важливо приділити увагу і комфорту.

Який одяг взяти до пологового будинку для себе? Яке взуття? Як вибрати? Розглянемо всі питання у цій статті.

Що з одягу брати із собою

Змінний одяг знадобиться на кожному етапі перебування у медичному закладі. Їх всього три:

  1. Пологи — жінка знаходиться у спеціальному залі.
  2. Післяпологова палата — відновлення та перші моменти догляду за малюком.
  3. Виписка — мама та новонароджений вирушають додому.

У пологовий зал з одягу для себе потрібно взяти зручну сорочку, халат та капці, які легко миються. Коли малюк з’явиться на світ і маму переведуть до палати, текстиль можна скласти в окремий пакет для брудного одягу.

У післяпологовій палаті мамі будуть потрібні:

На виписку заздалегідь потрібно підготувати гарний одяг відповідного розміру. Це може бути сукня, костюм — що завгодно до смаку. І звичайно, потрібне буде зручне взуття на низьких підборах.

Вибір одягу на пологи та до палати відновлення

Головний критерій — це зручність. Одяг повинен мати вільний крій, який не сковує рухів. Важливо, щоб можна було легко зняти та надіти вибрані речі. Не беріть із собою штани та шорти, звичайні футболки.

Нічна сорочка

На пологи та в палату відновлення модель найкраще вибирати за такими критеріями:

  • невелика довжина;
  • вільний крій від грудей;
  • с коротким рукавом або на бретельках;
  • із застібками або запахом.

Всі ці параметри важливі для того, щоб полегшити процеси перевдягання та годування без дискомфорту або незручностей. Довгі нічні сорочки краще залишити для дому на період, коли закінчиться відновлення.

Халатик

Чим легше розорюватиметься халат, тим краще. Також рекомендується віддати перевагу моделям з довгим рукавом або ¾. Як і сорочка, халат не повинен бути довгим та важким.

Варіанти з дизайну та крою можна вибрати на свій смак та за критеріями зручності. Є моделі:

  • на запах;
  • з блискавкою;
  • з ґудзиками.

Важливо, щоб можна було забезпечити швидкий доступ до грудей. Для цього вибирайте фасон із липучками, застібками, складками-обманками.

Взуття

Як і для одягу, головний критерій — можливість швидко одягнути та зняти взуття. Ще важливо, щоб капці можна було легко помити. Тому не бажано, щоб вони були м’якими, плюшевими, як звичайні домашні моделі. Найкращий матеріал — це легка за вагою гума або EVA. І, звичайно ж, обране взуття має бути зручним і підходити за розміром.

Бюстгальтер для годування

Спеціальна білизна не тільки практична, але зручна і безпечна. У післяпологовій палаті бюстгальтери для годування будуть незамінними.

Правильно підібрана модель забезпечує:

  • швидкий доступ малюка до їжі;
  • підтримку грудей без дискомфорту чи передавлювання;
  • профілактику застою молока.

Є моделі на кнопках, із застібками Quick Clip, топи на запах. Вибирайте ті, які вам здаються найбільш практичними та красивими.

Що з одягу стане в нагоді вдома

По приїзду додому гардероб, який був обраний до пологового будинку, можна використовувати і в побуті. Тому чим практичніше моделі ви придбаєте зараз, тим довше вони будуть актуальними. Крім халатів, нічних сорочок і бюстгальтерів, мамі знадобляться:

  • трусики для відновлення після пологів;
  • бандаж.

Вони підтримують животик та зменшують дискомфорт, пов’язаний із зміною стану м’язів.

Назад до списку

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *